5957 High Point Dr SW, High Point Pond Park

#1
  Przy łagodnym łuku High Point Drive, tuż obok niezliczonych osiedli bliźniaczo do siebie podobnych domków, w cieniu wysokich i rozłożystych wierzb oraz sosen, znajduje się ukryta jedna z wielu perełek Seattle. To nieduże, acz zaskakująco głębokie jezioro, znane okolicznym mieszkańcom po prostu jako "jeziorko", bo nikt nie ma ani czasu, ani chęci by mówić oryginalną, indiańską nazwę tegoż zbiornika. W języku Lushootseed, jakim posługiwali i posługują się Indianie zamieszkujący teren stanu, dosłowne tłumaczenie "jeziorka" oznacza "odbicie złego światła", cokolwiek to znaczy.

W pewnym sensie nazwa ta pasuje, bo wieczorami na nieruchomej, czystej tafli naprawdę pięknie odbijają się gwiazdy oraz księżyc - zachodzące słońce jest niestety poza zasięgiem, bo jezioro znajduje się w depresji. Jest kilka metrów niżej, niż otaczające je ulice oraz osiedla, a rosnące tuż przy chodnikach drzewa dodatkowo rzucają cień oraz potęgują wrażenie różnicy wysokości.

Wschodni i zachodni brzeg to piaszczyste plaże; jedyne miejsca wolne od glonów i zaskakująco wysokich trzcin. Północ jeziora jest porośnięta trawą oraz przeorana ścieżkami i alejkami wyłożonymi całkiem dużymi kostkami brukowymi, z których bardzo ochoczo korzystają spacerowicze oraz biegacze. Południowy brzeg jest natomiast porośnięty trawą i krzewami, a na malutkim, półokrągłym półwyspie znajduje się szereg masywnych pieńków po starych, potężnych drzewach. Obecnie pełnią rolę stolików i ław, na których można przysiąść i odpocząć.

W wodzie nie ma ryb ani kaczek oraz, co może się wydawać zastanawiające, nie ma też tutaj żadnego robactwa. Wilgoć i cień, jaki daje zarówno woda jak i wysokie drzewa, powinny sprzyjać rozwojowi tych małych żyjątek, ale od dawien dawna nie udało się dojrzeć nawet głupiego pająka, chrząszcza czy innego żuka. Po prostu ich nie ma. Jest tylko czysta, nieruchoma woda, w której wszystko się cudownie, niemalże doskonale odbija.
Odpowiedz

Wróć do „High Point”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron