Cheasty Blvd S & S Della St, Cheasty Blvd Forest

#1
  Pierwotnie była to tylko część parku Jeffersona stanowiąca niejako wejście, teren zadrzewiony, najzwyczajniejszy las przeznaczony do długich spacerów w cieniu drzew, z dala od miejskiego zgiełku. W czasie pierwszej wojny światowej doszło jednak do dość poważnych zawirowań w miejskiej administracji, która zakończyła się po prostu rozdzieleniem tego gęstego lasu na dwie - czy nawet i trzy - odrębne części. Wykarczowano sporo drzew, spore połacie terenu wyrównano i przygotowano jako grunt pod fabryki związane z prowadzonymi działaniami wojennymi, a resztę ogrodzono i utworzono z niej znajdujący się na łagodnym zboczu pas zieleni.

To las mieszany, chociaż większość drzew stanowią dęby, klony oraz olchy - sosny, świerki, cedry i jodły także się tutaj znajdują, są jednak w znacznej mniejszości. Nie zmienia to jednak faktu, że to właśnie te iglaste drzewa są największymi i po prostu górują nad resztą, wybijając się pod ogromne, zielone morze drzew. Wszystkie rosną jednak blisko siebie, w bardzo nieregularnych odstępach, co biorąc pod uwagę ukształtowanie terenu nie sprzyja leniwym spacerom. Trzeba się naprawdę sporo namęczyć, by znaleźć jakąś w miarę wygodną ścieżkę pod zwartymi koronami, tworzącymi niemal jednolity, zielony dach.

Dawniej, przed pierwszą wojną i w jej trakcie, na terenie tego lasu znajdowały się liczne alejki, wyznaczone za pomocą ściętych pni oraz grubych gałęzi. Minęło jednak zbyt wiele lat by coś takiego mogło w spokoju przetrwać do dnia dzisiejszego - natura w rekordowo krótkim, szybkim czasie zagarnęła dla siebie to, w co ingerował człowiek.

Owszem, na wielu pniach widać przybite metalowe, nieco już rdzewiejące tabliczki oznaczające taki czy inny szlak oraz kierunek marszu wraz z najbliższymi polanami oraz innymi atrakcjami, ale stanowią rzadkość. Cheasty Blvd Forest to po prostu gąszcz drzew, zamieszkały przez mnóstwo ptaków i parę mniejszych zwierząt, nie stanowiących jednak zagrożenia dla ludzi. Dodatkowo od zachodniej strony, od Cheasty Boulevard, dotrzeć można do pozostałości jednej z dawnych fabryk. To wykarczowany, długi na kilkanaście metrów pas ziemi, gdzie obok smętnych pieńków ściętych drzew znajdują się ceglane ściany, kominy oraz rdzewiejące stalowe szkielety dawnej fabryki.
Odpowiedz

Wróć do „Columbia City”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość