Budynek administracyjny - Klatka schodowa i korytarz w piwnicy

#1
  O ile schody prowadzące na piętro jeszcze da się wytrzymać, bo wystarczy tylko patrzeć pod nogi, tak podczas wędrówki do piwnic należy zachować szczególną ostrożność. Stopnie są nie dość, że strome i wąskie, to jeszcze pokryte gładkim drewnem. Gdyby nie poręcz, to pewnie z połowa osób odwiedzających podziemną część Seattle Children's Home miałaby połamane nogi, ręce i wykupiony karnet w szpitalu. Tak, remont tej części budynku jest niezbędny i to jak najszybciej; tyle dobrego, że dzieci mają tutaj wstęp wzbroniony, bo piwnice to nie jest miejsce do zabawy.

Korytarze pod budynkiem administracji są zadziwiająco rozległe i nie chodzi wcale o to, że na upartego można nimi przedostać się do każdego z pozostałych budynków kompleksu tylko o to, że mieści się tutaj kotłownia z obszernym pomieszczeniem na opał i osobnym wejściem/zsypem, że znajdują się tutaj magazyny przeznaczone na stare, nieużywane już wyposażenie, na dawne dokumenty i akta oraz ogromna wręcz ilość pomniejszych składzików i piwniczek, co do których nie do końca wiadomo, skąd się wzięły i do czego tak naprawdę służyły.

Seattle Children's Home ma swoje korzenie w dziewiętnastym wieku, więc niech nikt się nie zdziwi, że otwierając jedne ze starych, zapomnianych drzwi ujrzy po prostu wejście do kanalizacji, albo na wpół zasypaną dziurę w ziemi prowadząca do tunelów z czasów prohibicji. Taki jest urok starego - bardzo starego - budownictwa. Z tych względów wstęp tutaj maja tylko etatowi, zaufani pracownicy SCH, którzy znają rozkład podziemi niemal na pamięć. Słabe oświetlenie i długie korytarze z masywnymi rurami biegnącymi pod sufitem i przy ścianach wcale nie zachęcają do dłuższych wędrówek.

Co gorsza, ze wszystkich kluczy, jakimi dysponuje dyrekcja, żaden nie pasuje do starych, żeliwnych i pordzewiałych drzwi na północnym krańcu piwnicy...
Odpowiedz

Wróć do „2142 10th Ave W, Seattle Children's Home”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron