Ofiary Wojny

#1
Ofiary Wojny

W ostatnich miesiącach Szmaragdowe Miasto spłynęło morzem krwi. Ludzie coraz bardziej boją się wychodzić z domów w obawie o własne życie; w świecie śmiertelników mówi się, że gangi Seattle stały się coraz bardziej brutalne. Nawet Ci, którzy nie są zaangażowani w walki i politykę, mogą na swoich karkach odczuć jej oddech. Wojna między Sabatem a Camarillą i Anarchistami z każdą nocą staje się coraz brutalniejsza. Obie strony zebrały - i nadal zbierają - żniwa swoich działań, choć, jeśli wierzyć plotkom, to Camarilla odniosła znacznie większe straty.
W okresie od połowy lutego do początku maja miało miejsce kilkanaście starć, tych mniejszych i większych. Odkąd Sabat wypowiedział w Midnight Fix otwartą, jawną wojnę, odtąd członkowie obu stron zaczęli na siebie wzajemnie polować nierzadko doprowadzając do sporych zniszczeń. Aż do połowy kwietnia walki toczyły się głównie przez śmiertelników, Ghuli i shovelheadów. Gazety jęły się rozpisywać o coraz brutalniejszych i częstszych walkach gangów; mówiło się, że Seattle to już nie Emerald City, ale Bloody City - Krwawe Miasto. Ulice spływały krwią. Rzeki spływały krwią. Ludzie coraz częściej stawali się świadkami bójek czy walk z udziałem broni palnej. Coraz częściej widywali trupy na drogach, a Camarilli coraz trudniej utrzymać Maskaradę.
Punktem zapalnym był czwartek 22 kwietnia 1999 r. kiedy to doszło do poważnego starcia podczas którego zginęła Eunika Grimm, jeden z dwóch Ogarów Szeryfa, a także jej Ghul, Jethro O`Connell. Wówczas Ostateczną Śmierć ponieśli także Victor Reev z klanu Brujah oraz Ivy Collins i Eve Barton, Gangrelki. Kilka dni później, we wtorek 27 kwietnia 1999 r. doszło do kolejnego starcia wokół którego narosło kilka plotek... Do walk rzuciła się - i zginęła - Claire Farrington, Dziecię Ike Camerona, choć Harpia Cameron mówi, że od początku nie chciała brać udziału w wojnie i nie planowała dołączać do walczących. 29 kwietnia 1999 r. Toreadorowie znów ponieśli niewyobrażalną stratę, i to w bardzo pokazowym stylu - Harpia Laurent został porwany, zmasakrowany i w ciągu dnia wywieziony w pole przez Ghuli Sabatu, gdzie spłonął. Całe zdarzenie zostało nagrane i wysłane do Primogen Page. Nic więc dziwnego, że apogeum starć zaczęło się na początku maja 1999 r., w dniach 2-4 maja, kiedy to zginęli Nosferatu, Tremere, Malkavianie i Anarchiści. To wtedy ofiary w szeregach Spokrewnionych po stronie Camarilli i Anarchistów liczyły się już nie na palcach jednej ręki, ale nawet i trzech! Powszechnie znanym faktem stało się istnienie tak zwanej Szlachty - Ghuli, na których Tzimisce dokonali niewyobrażalnych zmian. Choć nigdy nie będą wampirami, to jednak nie są łatwymi przeciwnikami. Niektórzy Spokrewnieni ich unicestwienie okupili własnym życiem.
W międzyczasie, pod koniec marca, podczas jednego ze zwiadów zginęła Norah Richards, Anarchistka, która jednak dostarczyła bardzo cennych informacji na temat wyspy. Głośnym echem odbiła się śmierć wszystkich Spokrewnionych zaangażowanych w sprawę morderstw księży - nie został nikt, kto wciąż prowadziłby śledztwo. Nawet Felix Ouellette, który zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach - plotki głoszą, że ukrył się w cieniu w obawie o własne życie.
Wielu Spokrewnionych wyjechało z miasta. Większość z nich nie chciała się mieszać do wojny ani brać w niej udziału. Seattle opuściło najwięcej Toreadorów, w tym Maria Schiller - Sire Ethana Crookesa, na którym Książę Jane Doe zarządziła Krwawe Łowy. Szeryf Parker już od jakiegoś czasu planuje najazd na Harbor Island. Chociaż szczegóły ataku są trzymane w tajemnicy, to jednak każdy już wie jaką rolę przyjdzie mu spełnić podczas najważniejszego starcia z Sabatem.
Odpowiedz

Wróć do „Rozdzial IV: Wydarzenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość