6269 19th Ave NE, Siebert Data Works

#1
  Były wielkie aspiracje, były marzenia, były pomysły, nadzieje i chęci. I skończyło się tak, jak zwykle. Jonah Siebert może i jest zdolnym informatykiem, może i zna się na sprzęcie komputerowym, może i potrafi złożyć komputer z zamkniętymi oczyma, ale kompletnie brak mu siły przebicia i pewności siebie. Brak mu przekonania, że to, co robi, naprawdę ma sens i są ludzie którzy potrzebują takich właśnie fachowców. Ten blisko pięćdziesięcioletni Żyd z początkami łysiny i sumiastymi wąsami pod nosem chciał stać się konkurencją dla giganta z Redmont.

Siebert i jego ludzie chcieli walczyć z Microsoftem i od lat osiemdziesiątych jego firma, Data Works, sromotnie tę walkę przegrywa. Stworzyli parę systemów operacyjnych ale ludzie, mając do wyboru Unix, Linux, macOS oraz Windows, nie wspominając o dziesiątkach mniejszych, nie zamierzali sięgać po coś nowego, innego, nieznanego.

Siedziba i sklep SDW zarazem znajdują się w północnej części Seattle, w kilkupiętrowym, eleganckim domu z całkiem sporych podwórzem i kilkoma garażami. To, że w walce z gigantami na informatycznym polu bitwy Siebert poległ nie znaczy, że klepie biedę. Wręcz przeciwnie, ma grono zaufanych klientów, którzy może i nie korzystają z jego systemu, ale już z aplikacji oraz wiedzy dotyczącej soft- i hardware'u, owszem. Na parterze murowanego domu wybudowanego w czasach świetności Imperium Brytyjskiego znajduje się sklep sprzedający oprogramowanie oraz sprzęt komputerowy.

Zapory sieciowe, antywirusy, wszelakie programy do edycji dokumentów oraz obrazów, a nawet gry - to można tutaj znaleźć, zarówno autorstwa wiodących firm na rynku, jak i autorstwa SDW. W każdym przypadku Jonah udziela gwarancji i przez pierwsze pół roku służy darmową poradą oraz wsparciem. Nic więc dziwnego, że wystawione na półkach regałów i blatach stołów płyty i dyskietki cieszą się popularnością wcale nie mniejsza od sprzętu zamkniętego w szklanych gablotkach. Karty graficzne, kości pamięci, dyski twarde, napędy optyczne, drukarki, faksy, monitory, myszki, dżojstiki, klawiatury, płyty główne, zasilacze i cała reszta jest markowa i dobrej jakości.

Siebert i jego ludzie doradzają, wskazują co się przyda, sugerują najlepsze możliwe kombinacje, odpowiadają na niekończące się pytania i prośby. Na piętrze ma miejsce natomiast pracownia informatyczna, gdzie firma Siebert Data Works pracuje w pocie czoła nad nowymi aplikacjami, programami, łatkami, aktualizacjami oraz nadzoruje stan łącza internetowego - bo i to jest też w ofercie. Serwery znajdują się w piwnicy i chociaż nie należą do najlepszych na rynku, to w zupełności wystarczają.
Odpowiedz

Wróć do „Ravenna-Bryant”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość