2451 26th Avenue East

#1
2451 26th Avenue East to domek znajdujący się tuż przy granicy z Washington Park Arboretum. Ma on nieco wiktoriański styl, głównie dlatego, że zbudowano go z czerwonej cegły, a na jego tyłach jest stylowa altanka z daszkiem. Okna są przeważnie wysokie i dość wąskie, pomijając okrągłe okienka na strychu. Budynek postawiono na górce, dlatego do frontowych drzwi należy wejść po marmurowych, szerokich schodkach, zaś za domem, po prawej stronie od wejścia, jest niewielki podjazd prowadzący do garażu oraz piwnicy, które znajdują się na poziomie ulicy okalającej dom z dwóch stron (budynek znajduje się na rogu dwóch niewielkich, mało uczęszczanych uliczek). Do podjazdu od frontowych schodów prowadzi ścieżka utworzona z kamiennych płytek, zamieniająca się z tyłu w stopnie schodzące do bramy garażowej. Zaraz obok, pod altanką, znajdują się zewnętrzne drzwi od piwnicy otwierające się do wewnątrz. Prowadzą one do małej części ogrodniczej i zamkniętego pomieszczenia.

Wokół domu zasadzono liczne drzewa zacieniające budynek przez cały dzień. Najbardziej imponujący jest pokaźny srebrny świerk, który zdecydowanie przewyższa nawet kominy domu, choć innym miłym widokiem jest rozłożysty klon, którego gałęzie sięgają aż pod okna pokoju na piętrze i po których da się sprawnie zejść na ziemię. Na dalszym drzewie, którym jest solidny jesion, zbudowano mały domek. Ogród otoczony jest ceglanym, wysokim murkiem, zasłaniającym wszystko, co się dzieje w ogrodach sąsiadów. Mur przytrzymuje również część pagórka, w której wycięto miejsce na podjazd, z którego do ogrodu prowadzą szerokie, ceglane schody.

Wnętrze posiadłości urządzone jest elegancko i nieco staroświecko. Po przejściu przez drzwi frontowe trafia się do przedsionka wyposażonego w lustro, obitą poduszką skrzynię oraz szafkę z wieszakami. Następnie jest korytarz prowadzący na lewo do gabinetu i do łazienki, na prawo do przestronnego salonu, na wprost do kuchni, zaś między łazienką i kuchnią znajdują się schody na piętro oraz zejście do garażu mieszczącego spory samochód pani, nieco sprzętów oraz rower dziecięcy. Z kuchni prowadzą drzwi do spiżarni, z niej zaś schody do ogrodniczej części piwnicy.

Po wejściu na piętro trafia się od razu do schodów na strych zajmujący całe poddasze, zastawiony w większości rupieciami po poprzednich właścicielach, z którymi nie zrobiono jeszcze porządku. Poza schodami na pietrze znajduje się także druga łazienka, pokój dziecięcy oraz sypialnia, a także jej pokój zabaw, z wejściem najbardziej oddalonym od schodów. Dokładnie nad dolną łazienką znajduje się również pokój gościnny.
Odpowiedz

Wróć do „Broadmoor”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron