4505 39th Ave SW, West Seattle Bowl

#1
  Kręgielnia założona pod koniec lat czterdziestych, czynna do dnia dzisiejszego. Czy potrzeba innej rekomendacji, skoro to miejsce działa już prawie pięćdziesiąt lat i nic nie wskazuje na to, by sytuacja miała się zmienić na gorszą? Nie trzeba! West Seattle Bowl to najlepsza kręgielnia w całym mieście, czynna cały tydzień od dziesiątej rano do późnych godzin nocnych. Tutaj północ to tylko cyfry na zegarze, bo wtedy zaczyna się prawdziwa zabawa! Przekrocz próg ogromnego, masywnego budynku i baw się dobrze z przyjaciółmi!

Tak, to brzmi jak kiepskiej jakości tekst z ulotki reklamowej, ale taka jest prawda. WSB naprawdę funkcjonuje już blisko pół wieku i czasami zdarza się, że nie można zarezerwować wieczoru na grę bo... bo jest zbyt wielu chętnych. Nie jest to wcale przesada, ciężko znaleźć wolne miejsce, bo każdego dnia, o każdej godzinie w WSB jest pełno osób. Amatorów, profesjonalistów, fanów filmu The Big Lebowski...

Znajdują się tutaj aż trzydzieści dwa identyczne parkiety. Każdy z nich ma osiemnaście metrów długości oraz metr szerokości, więc budynek naprawdę jest potężny, nawet jeśli nie grzeszy wysokością. Strop jest osadzony dość nisko i w znacznej mierze pokrywają go lampy oraz rury, kable oraz cała reszta industrialnych śmieci, ale i tak nikt nie zwraca na to uwagi. Najważniejsze są kręgle, kula i sam parkiet. Pomijając lśniące panele z jesionowego drewna pokrywające posadzkę, to ściany są pokryte jasną, błękitną farbą, skórzane narożne kanapy są w kolorze ciemnego granatu, a mały, acz bardzo przyjemny bar serwujący naprawdę smaczne i sycące posiłki wraz z tanim piwem przypomina jedną z sąsiedzkich knajp, gdzie każdy zna każdego, gdzie można obejrzeć mecz, posłuchać muzyki i po prostu się odprężyć.

Kilka razy do roku organizowane są także zawody. Małe, nieoficjalne, służące po prostu rozgrywce, ze zbiórką pieniędzy przeznaczoną nie tylko na renowację oraz ulepszanie West Seattle Bowl, ale także na jedną z wielu organizacji charytatywnych. Są to mimo wszystko wielkie wydarzenia, odbijające się echem w całej dzielnicy i jeszcze kilka tygodni po ich zakończeniu ciągle wspomina się pamiętne rozgrywki, mecze, starcia oraz spektakularne zwycięstwa i tragiczne porażki.
Odpowiedz

Wróć do „Genesee-Schmitz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość