The Seattle Times #43, 02/12/1999

#1
POTUS UNIEWINNIONY

  William Jefferson Clinton, czterdziesty drugi prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej został uniewinniony przez głosowanie Senatu z 12 lutego 1999 roku, stosunkiem 55 do 45 głosów. Próba usunięcia z urzędu skandalicznego prezydenta pozostała nieudana. W Białym Domu trwa świętowanie i chociaż dopiero co odbyło się głosowanie, już można zaobserwować coraz to więcej pogłosek, że cała ta sprawa była wyłącznie posunięciem politycznym, a ponad połowa narodu wyrażała aprobatę dla prezydenta, mimo licznych skandali dotyczących przede wszystkich sfer seksualnych. Sekretarz stanu, Madeleine Albright, odmawia komentarza. Więcej na temat nieudanego impeachmentu na stronie drugiej, w kolumnie drugiej.

MORD W KOŚCIELE!

  Seattle First United Methodist Church spłynął krwią. Nieznani sprawcy dokonali zuchwałego i odrażającego czynu, mordując księdza w późnych godzinach nocnych. Dzięki ścisłej współpracy z Seattle Police Department udało się nam dowiedzieć, że nie jest to pierwszy tego typu mord w mieście - w ostatnich kilkunastu latach dało się zauważyć blisko tuzina podobnych przypadków, aczkolwiek brak konkretnego, wspólnego mianownika. Policja zastrzega, że żadna z tych spraw nie jest powiązana, nic ich nie łączy oprócz profesji zamordowanego. Tylko trzech kapłanów zostało straciło swe życie w świątyniach, reszta padała ofiarami napaści, rabunków oraz w jednym przypadku, krzyżowego ognia porachunków gangów; tym, co jednak wyróżnia mord z United Methodist jest skala brutalności oraz fakt, że świętej pamięci ksiądz został niejako złożony w ofierze na ołtarzu. Nie jesteśmy jednak w stanie podać więcej szczegółów, gdyż kapitan Michael Teeter z SPD West Precint kategorycznie tego zabronił, dbając w ten sposób o dobre imię kościoła oraz z szacunku dla zamordowanego. Nie wyklucza jednakże działalności satanistycznej; śledztwo trwa, przez najbliższe tygodnie zaś United Methodist będzie dysponował dodatkową ochroną. Więcej na temat kościelnych mordów na stronie czwartej, w kolumnie pierwszej.

CO SKRYWA DNO LAKE UNION?

  Nurkowie konserwujący nabrzeże wokoło Gas Works Parks znaleźli na dnie jeziora dużą, prostokątną skrzynię ze stali, z wyrytymi dziwnymi symbolami, owiniętą dodatkową grubymi łańcuchami. Nie udało się wyciągniąć stalowej skrzyni na brzeg; odpowiednie służby wspierane przez przedstawicieli University of Washington już rozpoczynają swoje prace, mające na celu dokładniejsze zapoznanie się ze znaleziskiem. Najważniejsze w tej chwili jest sprawdzenie, czy skrzynia i jej zawartość są bezpieczne i śmiało można je wyciągniąć na powierzchnię; nikt nie chce, by doszło do podobnej katastrofy jak ta sprzed sześciu lat, gdy odkryto zatopione, indiańskie canoe. Łódka po przebicie tafli wody poddała się gwałtownemu działaniu tlenu i niewiele z niej zostało (o czym zresztą pisaliśmy w majowym The Times z dziewięćdziesiątego trzeciego roku). Więcej na temat jeziora Lake Union i tajemniczej skrzyni na stronie czwartej, w kolumniej pierwszej.
ILE JEST WART WADSWORTH?

  Anthony Wadsworth, osoba którą śmiało można nazwać "twarzą ZymoGenetics", zaginął - to wszyscy wiedzą, ale w ciągu ostatnich dwóch dni nasi reporterzy weszli w posiadanie sensacyjnych wiadomości. Wbrew temu, co zdają się twierdzić Earl Davie oraz Benjamin Hall główny udziałowiec, filantrop, sponsor oraz "twarz" instytutu badawczego wcale nie przebywa z wizytą biznesową w Dhace, stolicy Bangladeszu. Anthony Wadsworth prawdopodobnie został zamordowany - świadczyć o tym ma absolutny brak kontaktu oraz jakichkolwiek informacji na temat przebywania tego człowieka w Ludowej Republice Bangladeszu, podobnie jak coraz większe zainteresowanie Seattle Police Department budynkiem instytutu. Ile w tym prawdy, a ile fałszu, na obecną chwilę pozostaje tajemnicą. Reporterzy The Times robią jednak co w ich mocy, by odkryć prawdę i rzucić więcej światła na osobę Anthony'ego oraz na fakt, że od zdecydowanie zbyt długiego czasu zniknął on z życia publicznego. Więcej o rzekomej śmierci Anthony'ego wraz z wywiadem z profesorem Davie na stronie drugiej, w kolumniej pierwszej.

JACHT UNSINKABLE II ZATONĄŁ PO ZDERZENIU Z MOSTEM MONTLAKE BRIDGE

  Nie ma ofiar śmiertelnych. Zdecydowanie duża jak na warunki pozwalające swobodnie pływać kanałami jednostka pływająca zderzyła się z brzegiem pod podporami Montlake Bridge wczorajszego wieczora. Doszło do znacznego uszkodzenia kadłuba oraz rozerwanie poszycia, co w efekcie doprowadziło do zatonięcia jednostki. Kapitan wraz z załogą i pasażerami - czyli właściciel jachtu i jego rodzina oraz przyjaciele - są cali i zdrowi, zdołali dopłynąć do brzegu i skorzystać z pomocy przechodniów; nie jest to pierwsze tego typu zdarzenie na wodach miejskich. Władze Seattle po raz kolejny nawołują do zaprzestania ryzykownych i niepotrzebnych żeglug w czasie tak niebezpiecznej, zimowej pogody. Policja oraz straż przybrzeżna, a także sama rodzina oraz właściciel jachtu Unsinkable II wystosowali prośbę, by nie podawać żadnych danych osobowych; wrak jednostki pływającej w ciągu dwóch-trzech dni zostanie wyciągnięty na brzeg i, jeśli taka będzie wola kapitana i właściciela, zostanie zutylizowany. Więcej o tym incydencie na stronie czwartej, w kolumnie drugiej.

ŚWIĘTO ZAKOCHANYCH

  Walentynki już za dwa dni! Święto Zakochanych będzie obfitować w biały puch w ilościach hurtowych; spodziewane są śnieżyce, wedle prognoz ma spaść nawet do dziesięciu centymetrów śniegu! Praktycznie cały teren Pike Place Market będzie skąpany w serduszkach, sztucznych różach oraz choinkowych, czerwonych lampkach, nadających temu miejscu wyjątkowy, romantyczny i ciepły nastrój. Dodatkowo władze miasta planują także niewielką, okolicznościową paradę, której trasa najprawdopodobniej rozpocznie się od Union Street aż do Denny Way, wzdłuż 4th Avenue. Więcej na temat pogody oraz atrakcji związanych z Walentynkami na ostatniej stronie The Seattle Times.
Odpowiedz

Wróć do „Gazeta "The Seattle Times"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość