Lokacje w North Side

#1
Image
Speakeasy
Dzielnica 'North Center'

Mimo iż frontem tego miejsca jest sklep z tytoniem, prawie co trzecia osoba wie co znajduje się w jego piwnicy. Po wypowiedzeniu specjalnego hasła mężczyźnie irlandzkiego pochodzenia znajdującego się na tyle pomieszczenia magazynowego, a także po pokonaniu nieco klaustrofobicznego tunelu piwnicznego, zakazany zapach alkoholu, palonego tytoniu i potu jest w stanie co poniektórych otumanić. Jeden z licznych Speakeasych zwany powszechnie Jamą O’Connor’a jest popularnym miejscem spotkań nie tylko miłośników alkoholu importowanego prosto z wysp lub pędzonego wśród opuszczonych magazynów Chicago, ale także przedstawicieli gangów i zorganizowanej przestępczości.

Samo miejsce podzielone jest na parę pomieszczeń, wszystkie o nieco zbyt niskim sklepieniu oraz dość ograniczonej przestrzeni, dość mocno wykorzystywanej przez liczne stoły oraz taborety zbite nieprofesjonalnie ze starych skrzyń i drewna opałowego. Wyjątkiem od ścisku mebli jest przestrzeń przy stosunkowo pokaźnym barze, operowanym przez dwóch zapracowanych barmanów.

Niemalże niemożliwym jest dostać się do którejkolwiek sali bez przepychania się przez podchmielone ciała mniej lub bardziej biednych i zdesperowanych, by dostarczyć sobie codziennej porcji whiskey czy też piwa. Mało kto też się przejmuje tym, gdy ktoś komuś przyłoży, i dopóki nic ostrego lub palnego nie pójdzie w ruch, tłum traktuje takie wydarzenia jako część generalnego kolorytu tego nielegalnego pubu.

Oczywiście, sprawne lub przynajmniej mniej upite oko dopatrzy rozstawionych w strategicznych miejscach kolegów, których zadaniem jest nie tylko pilnowanie generalnego porządku, ale także wyłapywanie szczurów i osób mniej przyjaznych lokalnej śmietance. Z pewnością znajdują się stąd także inne drogi ucieczki w wypadku potencjalnej obławy policyjnej, ale te znane są zapewne jedynie pracownikom i zaufanym klientom lokalu.


Lincoln Park
Dzielnica 'Lincoln Park'

Znany wcześniej jako Lake Park, Lincoln Park otrzymał swoją nazwę w 1865 roku, by uhonorować zabitego skrytobójczo prezydenta. Teren ten wcześniej był miejscem pochówku wielu zmarłych, których mogił przenoszenie trwa do dziś dzień. Cały teren został jednak wzmocniony i odpowiednio przygotowany z pomocą importowanego piasku oraz gleby, aż ostatecznie stał się miejscem pełnym drzew, lasów, fontann, dróg rowerowych i rozmaitej infrastruktury wypoczynkowej. Plaże, miejsca piknikowe i nawet tereny przygotowane pod ćwiczenia na otwartym powietrzu, korty tenisowe czy letnie sceny teatralne uzupełniły rozległe tereny parku.

Jednym z najbardziej popularnych miejsc stały się Ogrody Zoologiczne Lincoln Park. Projekt narodził się od ofiarowania pary łabędzi z menażerii nowojorskiego Central Park. Wraz z ich przybyciem, rozpoczęto sprowadzanie rozmaitych zwierząt które mogłyby żyć w klimacie parku. Aktualnie najnowszym i najbardziej ekscytującym elementem Ogrodów Zoologicznych jest Lwi Dom - budynek ogromnej hali, po środku której znajduję się wybieg dla ogromnych kotów.

Drugim interesującym budynkiem jest z pewnością Konserwatorium. Przekształcone z odosobnionych szklarni, ten potężny gmach mieści w sobie liczne kolekcje egzotycznych, czy też trudnych w kultywacji roślin. Od azjatyckich drzew, przez trujące rośliny Amazonii, na odległych syberyjskich porostach kończąc. Odwiedzający to miejsce miłośnicy flory z pewnością będą musieli poświęcić wiele dni zanim zdołają poznać wszystkie eksponaty.

Autor tekstu: Zeman | Poprawki: Caine
Image

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron