Lokacje w South Side

#1
Image
On Leong Merchants Association Building
Siedziba klanu Ventrue, Dzielnica 'Armor Square'

Budynek Stowarzyszenia Kupców On Leong zakończył dużą renowację na początku 1920 roku. Stowarzyszenie zajmuje się najróżniejszymi sprawami amerykańskich chińczyków w Chicago. W ostatnim czasie wielu mieszkańców przychodzi do Stowarzyszenia z problemami, które mają z władzą z powodu różnych anty-chińskich praw nałożonych przez federalny rząd. Stowarzyszenie pomaga tym azjatom znaleźć swoje miejsce, pracę oraz dom w tym nowym świecie. Na parterze znajdują się przeróżne sklepy, gdzie nie-azjaci czasami odwiedzający Chinatown, mogą zakupić i spróbować orientalnych produktów, a wielu turystów, którzy również odwiedzają to miejsce, także zostaje dłużej w znajdującej się na dole restauracji. Poprzez inne wejścia w budynku można dostać się na górę. Pierwsze dwa piętra Stowarzyszenie wykorzystuje do wynajmowania biur, jak i własnej papierologii. Ciężko pracujący urzędnicy, prawnicy i ekonomiści pomagają mieszkańcom Chinatown w ich ciągłych problemach. Podczas gdy na parterze można odczuć chińską kulturę, tak na wyższych poziomach jest ona mniej widoczna. Wielu pracowników wskazuje, że nadmierne uwidacznianie elementów Chin jest robione na rzecz nie azjatyckich klientów, ponieważ się tego spodziewają i mogą wczuć się, jakby byli w innym miejscu. Trzecie piętro jest strzeżone przez członków Stowarzyszenia. Plotki chodzą, że organizacja ta jest w rzeczywistości mafią, podobnie jak słynne Triady z rodzimych Chin, i rzeczywiście zdaje się, że jest w tym wiele prawdy. Jedynie wybrane jednostki mogą wejść na samą górę, gdzie Stowarzyszenie On Leong załatwia mniej legalne sprawy, jak ściąganie haraczu czy też narkotyki. Pracują głównie po nocach, więc mało kto może słyszeć przytłumione krzyki ofiar. Jest także inny powód, a jest nim znajdująca się na samej górze siedziba Jadeitowego Smoka. Mało kto zna jego prawdziwe oblicze, natomiast jego legendarna reputacja sięga do początków miasta Chicago. Jadeitowy Smok stoi za wszelkimi sprawami Stowarzyszenia i więcej, ponieważ mówi się, że stoi również za interesami chińskich imigrantów. Ważne dla społeczeństwa osoby mogą przyjść z prośbą do Jadeitowego Smoka, który zasiada na tronie skrytym za parawanem, gdzie decyduje o życiu i śmierci wielu.

Budynek posiada również inny sekret, który był głównym powodem jego renowacji. W związku z tą tajemnicą, wielu chińskich budowlańców zniknęło, gdzie mówi się, jakoby wyemigrowali z powodu federalnych, a to właśnie ci ludzie mogliby zdradzić, że piwnica budynku jest o wiele bardziej rozległa niż zdradziłby to plan architekta. W mroku, krwiopijcy w garniturach i bogatych sukniach przychodzą na spotkania. Sprawdzeni przez członków Stowarzyszenia, którzy służą Jadeitowemu Smokowi, schodzą w dół po betonowych schodach do kolejnego punktu ochrony, będącego na warcie przed podwójnymi drzwiami. Liczba osób, które mogą tu wejść można policzyć na palcach dłoni, i w żadnym wypadku nie zaprasza się tutaj osób spoza grona tych o niebieskiej krwi.

Po otwarciu wrót, przed członkiem klanu ujawni się duży korytarz, oświetlony, prowadzący w różne miejsca podziemia. Czerwony dywan zasłania całą betonową podłogę, a draperie oraz obrazy szare ściany. Właściciel wystawia tutaj część swoich antyków, jak i też miesza gdzie niegdzie sztukę z innych miejsc. Posągi ze złota często przestawiają smoki, a obrazy życie w starożytnych Chinach, jak i ich setki bohaterów. Można także odnaleźć kilka obrazów, które pochodzą z Europy. Ventrue następnie może skierować się do głównej sali lub odwiedzić poboczne pokoje. Tych drugich jest blisko dziesięć, większość identycznie urządzona, jako że są to pokoje gościnne dla Spokrewnionych, jeśli któryś z nich musiałby tutaj spocząć na dzień. Mają do dyspozycji podwójne łóżko, garderobę wedle uznania zapełnioną najnowszą modą, a także biurko i lampę. W razie potrzeby mogą przejść do biblioteczki, gdzie znajduje się pokaźny zbiór dla chętnych czytelników, a także kilka zestawów gier jak szachy. Główna sala jest zarazem głównym powodem odwiedzin członków klanu, ponieważ tutaj odbywa się w każdy, pierwszy wtorek miesiąca, spotkanie Zarządu. Marmurowa podłoga otoczona jest przez stojącą wodę, która odbija dalekie światło ognia, zaś na długim stole z czarnego marmuru, znajdują się lampy dla tych, którzy mieliby czytać jakieś dokumenty i mieli problem z przystosowaniem się do światła. Właściciel miejsca, a zarazem głowa Zarządu, niewątpliwie uznaje, że wampiry już dawno powinny były przyzwyczaić się do małej ilości oświetlenia, dlatego miejsce zostało urządzone w taki właśnie sposób. Wszystkie krzesła ciemnej mahonii są identyczne, nawet dla osoby siedzącej po drugiej stronie. Jedyni śmiertelnicy, jacy mogą pojawić się w tej sekcji budynku to ochrona Zarządu, zdominowani ghule, którzy posiadają własną zbrojownię w jednym bocznych pokoi.

Autor tekstu: Havoc | Poprawki: Caine
Image

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron