Written in Blood

#1


WRITTEN IN BLOOD
Amelia Fosbery, Chloe Snow, David Knightley, Dhithi Madan, Elena Horthy, Helena Ainsworth, Joshua Hunter, Kwiatuszek, Leopolod, Michelle Mould, Mits, Randy White, Thomas Walker, Walter Wilkes, Wiktor Smiertin, Zoya Darkmane
i inni

Ballard Carnegie Library, Bloodbath, Evergreen Washelli Memory Park, Moore Theatre, Pan Pacific Seattle Hotel, Roosevelt High School, Seattle Children`s Home, Smith Tower, Port of Seattle, Talaris Institute, Washington State Patrol, ZymoGenetics
i inne14 lutego 1999 roku miały miejsce wydarzenia, które w społeczności nieumarłych z pewnością zapiszą się jako "Krwawe Walentynki". Tak, brzmi to prozaicznie, niczym z taniego filmu grozy, szumnie zwanego horrorem. I choć jest to śmieszna czy wręcz żałosna nazwa, to doskonale oddaje sens tej tragicznej nocy i istnej masakrze, jaka miała miejsce w kilku miejscach Seattle jednocześnie. Nic więc dziwnego, że Książę tegoż miasta, Malkavianka Jane Doe, w noc 15 lutego zwołała zebranie najważniejszych, najbardziej wpływowych wampirów w mieście, pośród których była między innymi Rada Primogenu, Harpie i... ktoś jeszcze.
Dzień po Walentynkach, na zebraniu, omówione zostały najważniejsze sprawy dotyczące nieumarłego społeczeństwa. Najważniejsi Spokrewnieni, wampiry, które mają za sobą niezliczoną ilość przebytych nocy (lub też i bardzo policzalną ich liczbę) zgodzili się, że trzeba działać. Że dość pustych dyskusji i obietnic. Sabat, do tej pory przycupnięty w dwóch częściach Seattle, zaczął podnosić swój obrzydliwy łeb. Chyba każdy wampir, który choć raz odwiedził Elizjum w teatrze lub w starej rzeźni wie, o co chodzi - rozpoczęła się wojna.
W obliczu nieznanych i przerażających sił wroga Camarilla wyciągnęła nieoczekiwanie dłoń do Ruchu Anarchistów.
Wieści o postanowieniach Rady Primogenu rozeszły się bardzo szybko. Zwłaszcza pośród gości Moore Theatre, których w noc 15 lutego było bardzo dużo... Niemal całą noc przesiedziało tam dwóch Primogenów: Moses Reeves i Elizabeth Page oraz Harpia William Laurent w towarzystwie Beverly Woods. Aż kilka razy weszli do Elizjum Toreadorka Michelle Mould, która bardzo szybko została zapamiętana przez swoją urodę albinoski oraz specyficzny, niewinny charakter, i Joshua Hunter, Ventrue, którego poczynania w przeciągu ostatnich nocy zapewniły mu sympatię Toreadorów i zwróciły uwagę wielu Spokrewnionych, nie tylko tych z Camarilli, lecz również Anarchów. Jednakże, skierowane na tego wampira oczy nie wynikają jedynie z jego działań, ale również przez pojawienie się nowej Ventrue, niejakiej Chloe Snow. Wieści o nowej Spokrewnionej tego klanu, zwłaszcza w czasie napiętych relacji na linii Ventrue-Malkavian, bardzo szybko się rozeszły. Pojawiły się nowe plotki, domniemania, pytania. Nie tylko oni przykuli uwagę obecnych wampirów. Pojawienie się w tym samym czasie kilkorga Ventrue, na czele z Harpią Danielle Shaw, pozwala sądzić, iż miało klanowe spotkanie. Nikt nie wie, o czym była mowa za zamkniętymi drzwiami i można się tylko domyślać tematyki tejże. W sferę plotek wpadła również niejaka Avery Blanchard, którą w Elizjum widziano po raz pierwszy, nie wspominając już o tym, że bardzo szybko zaskarbiła sobie sympatię dwójki Primogenów, czego wielu wampirów mogłoby jej pozazdrościć.
Nie tylko w Moore Theatre działy się bardzo ważne dla tego wieczora wydarzenia. W Roosevelt High School grupa Nosferatu na czele z Szeryfem Parkerem po raz kolejny dowiodła swej użyteczności dla Camarilli. Ostateczną Śmierć spotkała dwójka wampirów z Sabatu. O tym, jak potężny - a raczej potężna - była jedna z nich, Szczury mogły się domyślić po tym jak zdominowała Szeryfa. Kwiatuszek, po osłabieniu wroga, bardzo szybko się z nim rozprawił doprowadzając do Ostatecznej Śmierci niejakiej Bernadette. Dzięki zwiadowi na tereny szkoły Nosferatu rozwiązali również zagadkę inicjałów M.W. Poczynania trójki Spokrewnionych: Mitsa, Randy`ego White'a i Kwiatuszka spotkały się z uznaniem wielu Kainitów w Emerald City.
O tym, że w Seattle zamieszkuje więcej niż jeden Lasombra, który poddał się Camarilli, wie bardzo mała garstka Spokrewnionych. Osoba Keary Cross jest znana zainteresowanym, ale działania pozostałych mogą wzbudzić zaciekawienie... Zwłaszcza Wiktora Smiertina, który znalazł się w nieodpowiednim miejscu, w nieodpowiednim czasie - w Pan Pacific Hotel. To, co się tam wydarzyło, mogłoby trafić do gazet gdyby nie skuteczne próby uciszenia sprawy przez władze hotelu. Pośród pewnych kręgów Spokrewnionych chodzą jednak pogłoski, że miało tam miejsce spotkanie FBI z członkami gangów.
Plotkom padła również osoba niedawno przybyłego do Seattle Brujaha, Simona Dollana. Wszystko za sprawą niefortunnych wydarzeń w Port of Seattle, gdzie to młody Spokrewniony zmierzył się z grupką śmiertelników i bez żadnego wysiłku ich powalił. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, wszak Krzykacze słynął ze swojego charakteru i siły. To, co w tym wszystkim mogło niektórych zainteresować, to przypływający do portu, w tym samym czasie, statek. I najpewniej był to rosyjski lodołamacz, "Irina Fyodorowa", który w najbliższych nocach z pewnością wzbudzi niemałe zainteresowanie wśród wampirów.
Do Szmaragdowego Miasta zaczęli napływać nowi nieumarli i powracać starzy, nieobecni od dłuższego czasu. Jedną z takich osób jest Leopold, Tremere, Ancilla o wysokim statusie dorównującym samym Primogenom. Grupki młodych, rzuconych w wir mrocznego świata wampirów zaczęły tworzyć koterie i swoje własne, małe sojusze. Dawni wrogowie musieli zakopać wojenne topory i, będąc na progu wojny, skupić się na wspólnym dobru. Potem będzie się można na nowo wyżynać i spiskować.
Jest jeszcze jedna sprawa, która nie daje spokoju... Trwają Krwawe Łowy. Polowanie na Spokrewnionego, który złamał prawo i został skazany na śmierć (lub wieczną banicję, jeśli zdoła uciec, ma się rozumieć). Ethan Crookes. Toreador. Gdzie ukrywa się ten przeklęty wampir? Czy plotki o szpiegu wrogiej sekty mówią prawdę? Czy został on wysłany tutaj celem wprowadzenia zamieszania, jako pierwsze uderzenie Sabatu? W końcu w tym samym niemalże czasie doszło do zamachu na Midnight Fix i, jeśli wierzyć Nosferatu i uzyskanym przez nie informacjom, to dopiero początek...
Odpowiedz

Wróć do „Rozdzial IV: Wydarzenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron