Sytuacja w Klanach

#1
Image
Brujah
Krzykacze, po śmierci Primogena Jeremy`ego Hammonda, popadli z rozsypkę. Podzielili się między sobą w mniejsze i większe grupki. Po zbrojnym ramieniu Ventrue niewielu zostało tych, którzy wciąż widzieli w nich swoich sprzymierzeńców. Spora część klanu przestała w jakikolwiek sposób ingerować w politykę Camarilli, na czele z Harpią Ike Cameronem, i usunęła się w cień. Niektórzy przeszli na stronę Anarchistów; nieoficjalnie mówi się także o kilku jednostkach, które odeszły do Sabatu. Bracia Richmond, którzy stali się sławnymi Brujah w Seattle - choć w niezbyt pozytywnym znaczeniu - wciąż zamieszkują Szmaragdowe Miasto. Książę nie pozwoliła im na opuszczenie granic. Wśród Spokrewnionych przewija się także miano niejakiego Simona Dollana, speca od broni wszelakiej. Do końca marca nie działo się u nich nic, co zasługiwałoby na większą uwagę... Wówczas bowiem do miasta wrócił Murdock. Wampir cieszący się w Seattle wysoką reputacją, zwłaszcza wśród Brujahów, których szybko złapał za jaja. Od jego powrotu dużo mówi się o tym, że członkowie tego zaczynają się jednoczyć i nawet Ci, którzy chcą pozostać neutralni, z szacunkiem przyjmują zwierzchnictwo Murdocka. Coraz częściej mówi się również o lepszych relacjach Brujahów z klanem Ventrue. I o tym, że nowy Primogen nie cierpi Gangreli, ale w nadchodzących czasach zakopuje topór.

Image
Gangrel
Pozycja Gangreli z każdym miesiącem staje się silniejsza i coraz bardziej ustabilizowana. Primogen Moses Reeves w żelaznej pięści trzyma klan, ale to Szeryf Parker jest "gwiazdą" Dzikusów. To dzięki niemu udało się rozbić kilka sfor Sabatu, unicestwić co najmniej tuzin wampirów Miecza Kaina i skutecznie upilnować porządku w Seattle. Szeryf zaczął również organizować zwiady i patrole w mieście, by zebrać jak najwięcej informacji o możliwych posunięciach Sabatu. Wśród ochotników są nie tylko Gangrele, ale również Brujah, a także członkowie innych klanów. Jednym z dowódców takich oddziałów jest Lou Sawyer uchodzący za potężnego Dzikusa. I nie lubiącego jak ktoś miele ozorem bez sensu. Jeszcze w lutym echem rozniosła się chwalebna śmierć Blake, która to oddała swoje życie za Szeryfa i niejakiego Tommy`ego Bennetta. W kolejnych miesiącach Ostateczną Śmierć poniosła Ivy Collins i jeden z Ogarów, Eunika Grimm. Gangrele to klan, który zbiera najbardziej krwawe żniwo podczas wojny z Sabatem.

Image
Malkavian
Malkavianie pod wodzą Primogena Davea Burroughsa i Księcia Jane Doe wciąż cieszą się wysoką pozycją. Nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić. Szalony, nieprzewidywalny Dave mimo, iż Sabat zalęgł na Harbor Island, wciąż ma tam swoją własną Domenę w jednym z doków. Z jednej strony można się temu dziwić, lecz z drugiej... Burrougs uchodzi za jednego z najpotężniejszych Malkavian w Emerald City. Mówi się też o tym, że relacje na linii Malkavianie-Ventrue uległy nieznacznej poprawie. W ciągu ostatnich miesięcy uwagę nie tylko Świrów, ale i innych Spokrewnionych, zdążyły przykuć takie osobistości jak niedawno przybyła do miasta Lily czy Zoya Darkmane; ta pierwsza ze względu na to, że jest jednym z naprawdę nielicznych dzieci-wampirów, ta druga zaś przez to, że... Uważa się za kosmitkę, a wampiry - za pozaziemskie istoty. Chodzą również pogłoski o księdzu Adewale Kadewa, który wraz z dwoma Tremere w połowie lutego zajął się sprawą śmierci księży. Sprawa ucichła aż do momentu, w którym księdza Kadewa, Tremere Alexander Le Roi i Ezekiela Crossa spotkała Ostateczna Śmierć podczas jednej z walk z Sabatem. O tej sprawie chodzą przeróżne plotki...

Image
Nosferatu
Klan Nosferatu w ostatnich miesiącach niejednokrotnie pokazał, że jest niezwykle przydatny i ważny. Na ustach wielu Kainitów królują Mits, Randy White i Kwiatuszek, którzy wraz z Szeryfem i Ogarami rozbili niejedną sforę i unicestwili niejednego wampira z wrogiej Sekty, nie wspominając już o wsparciu Camarilli zwiadami na Harbor Island. Szerokim echem odbiły się takie akcje jak rozbicie sabackiej Sfory w Ravenna Park czy unicestwienie czterech wampirów Sabatu na terenie Roosevelt High School. Ich status dzięki dotychczasowym dokonaniom niezaprzeczalnie się podniósł. Nosferatu jednak od zawsze po prostu robili to, co do nich należy. Pod względem politycznym nic się nie zmieniło - Szczury wciąż są neutralne, a Primogen Simmons chce zachować ten stan rzeczy.

Image
Toreador
Michelle Mould stała się jednym z najbardziej rozpoznawalnych Toreadorów w ostatnich miesiącach, głównie za sprawą swojego zamiłowania do muzyki, licznych koncertów i częstych wizyt w Seattle Children`s Home oraz Elizjum Moore Theatre. No i zadłużenia u jednego z Gangreli, Lou Sawyera, który to zaczął uczyć ją bójki... Co, jak na Toreadora, jest wyjątkowo niezwykłe i niecodzienne, choć niewątpliwie przydatne w nadchodzących czasach. Sam klan, dotąd bardzo neutralny, w obliczu ostatnich wydarzeń stara się wesprzeć Camarillę najlepiej jak umie. Wśród Artystów mówi się, że Elsie Page wciąż pragnie pozostać neutralna, lecz nie chce jednocześnie okazać braku zainteresowania wydarzeniom, jakie mają miejsce w Emerald City.

Image
Tremere
Czarnoksiężnicy od zawsze skupiają się na nauce, odkryciach i magii. Od zawsze byli neutralni; zamknięci w swym hermetycznym środowisku, w murach Fundacji Tremere. Nic więc dziwnego, że pojawienie się w Szmaragdowym Mieście Leopolda, jednego z najbardziej rozpoznawalnych członków tego klanu, było nie lada nowinką. Tym bardziej, iż ten Spokrewniony nie próżnował i od razu zaczął tkać w mieście swoje nici, począwszy od zawarcia znajomości w Elizjum Moore Theatre. Wśród Czarnoksiężników mówi się o bardzo ważnym ładunku, który w najbliższych miesiącach ma trafić do Seattle, a który zawiera bardzo cenne, starożytne artefakty. Uwadze klanu nie uszła także Ostateczna Śmierć Magistra Le Roi i Nowicjusza Crossa oraz księdza Kadewy z klanu Malkavian - cała trójka była bowiem zamieszana w sprawę zabójstw księży. Oprócz tego Tremere, zgodnie z obietnicą złożoną Ventrue, zajęli się pozyskaniem nieruchomości, które mogłyby posłużyć Sabatowi w nadchodzących czasach.

Image
Ventrue
Ventrue w ostatnich nocach zyskali niemały rozgłos. Głównie za sprawą wyboru, podczas marcowego zjazdu, nowego Primogena: Klausa Wernera. Ralph Stevenson i Travis Sinclair przestali się już między sobą gryźć, choć niechęć między nimi wciąż była widoczna. Klan zdaje się w ostatnim czasie podnosić z bardzo trudnej sytuacji, w jakiej został postawiony po Ostatecznej Śmierci Księcia Wadswortha i Primogena Jenkinsa. Niewątpliwie Arystokraci zaczęli być bardziej aktywni; wspierają inne klany gdy zachodzi taka potrzeba, umacniają swoje wpływy i roztaczają nowe, nawiązują nowe relacje, a stare umacniają. Szczególnym uznaniem zaczynają cieszyć się Joshua Hunter i Thomas Walker, którzy w ostatnim czasie zdobyli sobie niemałą renomę w półświatku, rządząc gangami Seattle. Zainteresowanie zdobyła również nowa podopieczna Joshui, Chloe Snow, o której mówi się, że jest informatycznym geniuszem, który mógłby dorównywać Nosferatu Kwiatuszkowi. Rozgłos zyskali sobie również Helena Ainsworth i James Everley, którzy próbują doprowadzić do zjednoczenia klanów Camarilli i utworzenia Sojuszu.
Odpowiedz

Wróć do „Rozdzial IV: Wydarzenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron