Saga "Bloodlines: 1920" | Poszerzamy Horyzonty

#1
Image
Poszerzamy Horyzonty

Drodzy państwo, gracze i obserwatorzy, witamy Was po długiej ciszy z naszej strony. Przez ostatnie kilka miesięcy głowiliśmy się nad zmianami i pracowaliśmy nad aktualizacją, której celem jest pchnięcie forum w lepszym kierunku. Przypominając w skrócie to, o czym mówiliśmy w ogłoszeniu na naszym discordzie, chodzi o skupienie gry wokół konkretnej linii fabularnej, wprowadzenie należytego klimatu gangsterki i rozgrywek politycznych między Spokrewnionymi, a także ułatwienie wprowadzenia do gry nowych graczy, wychodząc im naprzeciw i częściowo usuwając z ich drogi przeszkodę w postaci dość rozbudowanej mechaniki, której znajomość była potrzebna już na etapie tworzenia postaci. Te ostatnie zmiany zakładają dodanie opcji, gdzie zbudowanie mechanicznej karty będzie w gestii kadry Bloodlines, na podstawie preferencji i wskazówek gracza.
Te i inne, nieopisane fabularne i techniczne rozwiązania, nie są jednak wszystkim, co zmieni się na naszym forum. Niedawne narady pomiędzy kadrą Bloodlines a zespołem Wsparcia skutkowały narodzeniem się nowego, znacząco rozwijającego nasze możliwości, pomysłu. Dotychczas, czyli przez ostatnie 5 lat, Bloodlines było zbudowane na 'planie miasta'. To jest, dział na forum odpowiadał dzielnicy, a poszczególne tematy konkretnej lokacji. Największą skalę tej budowy można było zaobserwować w zarchiwizowanej sadze Seattle 1999, gdzie samych tematów lokacji było kilkaset, celem pełnego odwzorowania miasta. I nie były to też tematy z samymi grafikami, a właściwe, treściwe opisy tychże miejsc. W obecnej sadze skala tego została znacząco umniejszona, jednak okazało się, że obecny system wciąż nie był w pełni optymalny i potrzebował dalszych zmian, mających jeszcze bardziej usprawnić działanie naszej platformy.
Jesteśmy więc w punkcie, gdzie zdecydowaliśmy o dokonaniu znaczących zmian w strukturze forum. Jako iż zmiana struktury zmieni również jego działanie, to pokrótce opowiemy, jakie są nasze obecne plany i jak będzie funkcjonować finalna wersja. Zacznijmy od tego, że podział na dzielnice i tematy lokacji prawie całkowicie zniknie. Z tego systemu ostaną się jedynie działy lokacji takich jak Elizjum, ukryty dział klanu Ventrue, klanu Tremere, czy klanu Nosferatu. Struktura forum w sekcji, gdzie będzie miała miejsce rozgrywka, będzie jednak podzielona na poszczególne Akty, a te z kolei na Kampanie, w których poszczególne tematy nie będą już tematami lokacji, a poszczególnych rozdziałów, czy też sesji, rozgrywanych na przestrzeni całego miasta Chicago. Nie będzie więcej skakania między tematami i działami, celem kontynuowania danego wątku, a całość będzie rozgrywana najczęściej w jednym miejscu. Odrębne tematy pojawiać się będą najczęściej wtedy, gdy fabuła danej kampanii zacznie się rozgałęziać.
Zmiana tej struktury jednak nie tylko upłynni rozgrywkę, ale otworzy wiele nowych możliwości. Oparcie budowy w następujący sposób "Saga > Akt > Kampania > Rozdziały" pozwoli na urozmaicenie rozgrywki poprzez teoretycznie, rozpoczęcie więcej niż jednej sagi w obrębie naszej platformy. Przykładowo, obok Sagi "Chicago 1920", moglibyśmy przywrócić sagę "Seattle 1999", lub rozpocząć zupełnie nową. I to również nie ogranicza się tylko do opowieści pisanych wyłącznie przez kadrę Bloodlines, albowiem zmiany te dadzą i graczom możliwość pisania ich własnych opowieści we własnych sagach i pomniejszych sesjach. Forum będzie zbudowane w taki sposób, by działać jak swoiste centrum gry role play w uniwersum Wampira Maskarady. To oznacza tyle, że każdy gracz będzie mógł tworzyć własną rozgrywkę w odrębnych działach, na podstawie obojętnie którego systemu Wampira; Revised, v20, v5, settingi takie jak Dark Ages, Victorian Age itp. Bloodlines nie będzie już tylko forum do rozgrywania jednej, konkretnej sagi, a będzie miejscem do wspólnego pisania wielu wyjątkowych opowieści w różnych miejscach i okresach.
Realizacja tychże planów znacząco przedłuży prace nad forum i bardzo możliwe, że będziemy musieli je w którymś momencie, chociaż częściowo, zamknąć, by móc wprowadzić te zmiany, przebudowując tę platformę i budując cały ten nowy system. Nie powinno to jednak w żaden sposób rujnować niczyich planów, zważając na tymczasową stagnację spowodowaną życiowymi zmianami i wyzwaniami, z jakimi nasi gracze się mierzą. Wierzymy, że te zmiany przypadną do gustu znaczącej większości, zarówno naszym obecnym, nieco nieaktywnym graczom, jak i nowym, którzy dotychczas mieli opory przed rozpoczęciem u nas rozgrywki.
Jako iż forum zmieni swoją budowę i sposób działania, stając się swoistym centrum rozgrywki role play w uniwersum VtM, bardzo możliwe, iż pójdziemy krok dalej i dodamy sekcję informacyjną, publikując tu również newsy, bądź chociaż linki do wieści na temat wydań podręczników VtM, bądź i nawet szerzej, całego Świata Mroku. Ale to na razie tylko luźny zamysł i nie ma pewności, czy rzeczywiście pójdziemy tym torem. Nie mniej, nasze obecne plany znacząco poszerzą horyzonty dla nas i dla Was, dając wszystkim znacznie większą gamę możliwości w braniu udziału oraz w prowadzeniu rozgrywki.
Na koniec pragniemy jeszcze przypomnieć, iż nabór na Narratorów jest wciąż otwarty, a świeża krew w zespole będzie nam potrzebna szczególnie mocno, gdy będziemy otwierać forum w nowej formie, wprowadzając wreszcie wszystkie zapowiadane przez nas zmiany.
Bądźcie gotowi do powrotu Bloodlines nowej odsłonie, otwierając swoje drzwi dla wszystkich, zarówno weteranów Świata Mroku, jak i graczy zupełnie nowych w tych klimatach horroru, liczących na ciekawą narrację i dramatyzm. Pozdrawiamy serdecznie i do zobaczenia wkrótce.

Image

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości