Saga "Bloodlines: Miasto Obłędu" | Powrót do Seattle

#1
Image

Seattle, czyli tam gdzie wszystko się zaczęło. Bloodlines zadebiutowało jako tekstowa gra fabularna osadzona w uniwersum Wampira Maskarady w roku 2017. Rozgrywka miała miejsce w mieście Seattle, w roku 1999. Po blisko czterech latach wracamy do korzeni, przywracając Seattle w nowej odsłonie, jako część obecnie funkcjonującej platformy, obok istniejącej sagi "Bloodlines: Chicago 1920".
Nową sagę, "Bloodlines: Miasto Obłędu", osadzono w Seattle, a start fabuły rozpocznie się z końcem I kwartału 2004 r. Rozgrywka będzie kontynuacją zdarzeń w "Seattle 1999" i zostanie skupiona na wojnie z Sabbatem, wewnętrznych tarciach pomiędzy młodymi a starszymi Spokrewnionymi oraz Gehennie - już nie micie, a trwającym końcu świata.
Z chronologią i wprowadzeniem do prologu można zapoznać się w temacie Tło Fabularne. Przedstawia on fabułę w latach 1999-2004 i obecną sytuację w mieście. Rozgrywka nie będzie toczyła się w całym Seattle, a jedynie w jego Centrum (dzielnice: East, Central, Downtown, Lake Union i Magnolia/Queen Anne). Pozostałe tereny pozostają pod kontrolą Sabbatu i Anarchów. Miasto stało się wyjątkowo niebezpieczne. Nieumarli, idąc przede wszystkim za instynktem przetrwania, muszą podejmować pracę zespołową. Nigdy jednak nie są do końca pewni, komu można ufać. Sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie.
Zapoznając się z tłem fabularnym, nie można pominąć także tematu Spokrewnieni, zawierającego listę bohaterów niezależnych, gdzie oczywiście znajdą się również postacie graczy.
Warto przy tym poruszyć temat potencjalnego powrotu do gry swoimi starymi postaciami — jest to możliwe również w przypadku postaci, które w ostatnim ogłoszeniu fabularnym sagi Seattle 1999 zostały wymienione pośród unicestwionych, choć w tym wypadku będzie trzeba dogadać szczegóły.
W gronie Bohaterów Niezależnych zaszły pewne zmiany. Losy niektórych z nich pozostają nieznane, podczas gdy inni zostali unicestwieni lub oficjalnie nie mieszają się do głównych wydarzeń. Pośród nich pojawili się również bohaterowie stworzeni przez graczy jeszcze w trakcie trwania sagi Seattle 1999 i będą oni odgrywali mniej lub bardziej istotne role w trakcie gry fabularnej, bądź służyli za interaktywne tło.
Wszelkie zmiany organizacyjne wprowadzone w Chicago 1920 będą obecne również i tutaj. Do użytku wraca ponadto interaktywna mapa Seattle, aczkolwiek okrojona ze względów fabularnych. Link do niej można znaleźć w temacie Miasto Seattle, który zawiera również spis dzielnic i lokacji.

Chicago 1920 pozostanie klimatem gangsterki i okazjonalnie noir, z dużym naciskiem na politykę międzyklanową. Z kolei Miasto Obłędu będzie stałą walką o przetrwanie w trakcie trwania Ostatecznych Nocy. Starcia z wrogą Sektą będą na porządku dziennym tak jak i wykorzystywanie chaosu celem zbudowania własnej pozycji, potencjalnie, acz niekoniecznie na kościach starych wampirów. Miasto Obłędu m.in. ma zapewniać młodym Spokrewnionym okazje do podniesienia łbów i sięgnięcia po to, co dotychczas zdawało się być poza ich zasięgiem, nawet jeśli trzeba to wyrwać bezpośrednio ze szponów Starszych - Elderów.

Na koniec, niestety, już mniej pozytywne wieści. Nasz zaprawiony w boju Narrator, Zeman, zmuszony jest przejść w stan spoczynku. Jego pomoc jako członek kadry forum, prowadząc wątki w sadze "Bloodlines: Chicago 1920" była nieoceniona, jako iż jego posty narratorskie były na naprawdę wysokim poziomie. Nie oznacza to jednak, że Zeman całkowicie zniknie. Tak jak i pozostali członkowie grupy Wsparcia, Zeman wciąż będzie okazjonalnie służyć pomocą na discordzie w zakresie lore Wampira Maskarady i Świata Mroku. Być może ujrzymy go również któregoś dnia ponownie w grze.
Oznacza to również niestety tyle, że ja, Caine, pozostaję obecnie jedynym czynnym członkiem kadry Bloodlines. Jakiś czas temu w stan spoczynku przeszedł Noe, świetny Narrator i fantastyczny gracz, a nieco dawniej pożegnaliśmy naszą wspaniałą administratorkę, Poe, która okazjonalnie zagląda na naszego discorda.
W związku z tym nabór do zespołu narratorskiego wciąż jest otwarty. Nie potrzeba doświadczenia jako Mistrz Gry - jedynie z grami fabularnymi w jakiejkolwiek formie. Warto mieć również podstawowe zrozumienie świata Wampira Maskarady, które można pozyskać, zapoznając się z materiałami na forum czy rozgrywając sesje.

Orientacyjny początek gry w sadze "Bloodlines: Miasto Obłędu" będzie miał za dwa tygodnie, zależnie od napływu nowych kart postaci i moich osobistych możliwości ich sprawdzania, przy czym proszę tutaj o wyrozumiałość. Przez ten czas gracze będą mogli dogadać się ze sobą, stworzyć swoje karty postaci i potencjalnie uformować koterie, które wraz ze startem gry zaczną wspólnie dążyć do realizacji celów fabularnych.

Forum sagi "Bloodlines: Miasto Obłędu" staje się otwarte wraz z publikacją tego ogłoszenia. Tak więc do dzieła!

Saga "Bloodlines: Miasto Obłędu" | Oficjalny Start

#2


Mijają dokładnie dwa tygodnie od momentu odsłonięcia forum sagi "Bloodlines: Miasto Obłędu". Jak zapowiedziano, był to orientacyjny okres, po którym miała rozpocząć się rozgrywka. W związku z tym, wraz z publikacją tego posta ma miejsce oficjalny start gry! Cztery karty postaci zostały zaakceptowane jeszcze przed startem, a już na horyzoncie widać kolejną i to z pewnością dopiero początek.
Warto tutaj wspomnieć o już formujących się relacjach postaci i możliwych koteriach, jako iż tym razem będzie duży nacisk właśnie na rozgrywkę w grupie i współpracę na drodze do realizacji głównych celów fabularnych.
W związku z oficjalnym otwarciem, poniżej rozpisane zostało krótkie Q&A odpowiadające na kilka kwestii związanych z samym tworzeniem postaci, a także naborem do kadry Bloodlines na pozycję Narratora.

Krótkie Q&A:
  1. W jaki sposób działanie sagi "Bloodlines: Miasto Obłędu" wpłynie na funkcjonowanie sagi "Bloodlines: Chicago 1920"? W absolutnie żaden. Saga ta wciąż będzie funkcjonować i każdy zainteresowany gracz może stworzyć postać i rozpocząć rozgrywkę tak jak dotąd.
  2. Czy można zagrać w Mieście Obłędu swoją dawną postacią z sagi "Bloodlines: Chicago 1920"? Można, pod warunkiem, że rozgrywka w Chicago została tą postacią permanentnie zakończona i nie spotkała jej Ostateczna Śmierć.
  3. Czy można zagrać w Mieście Obłędu swoją dawną postacią z sagi "Bloodlines: Seattle 1999"? Można, nawet w sytuacji gdzie była oznaczona jako uśmiercona w ostatnim ogłoszeniu fabularnym opisującym konflikt z Sabbatem. Nie dotyczy to jednak postaci, które prowadzone przez graczy zostały unicestwione jeszcze w trakcie rozgrywki.
  4. Czy tworząc postać w Mieście Obłędu po dłuższej grze w sadze "Bloodlines: Chicago 1920" można stworzyć starszego Ancillae? Można. Każda kolejna postać po trzymiesięcznym okresie gry może być tworzona na zasadach 'drugiej postaci', czyli właśnie starszego Ancillae.
  5. Czy można stworzyć postać Anarcha bądź wampira z jednego z czterech klanów Niezależnych? Można, po uprzednim dogadaniu się w kwestii koncepcji, która musi umożliwiać takiej postaci swobodną interakcję z innymi postaciami i wspólną rozgrywkę.
  6. Czy wciąż można zgłosić się na pozycję Narratora? Można. Rekrutacja na pewno nie zostanie zamknięta do czasu, aż skład zespołu Narratorskiego nie zostanie uzupełniony o przynajmniej jedną/dwie osoby.

I to na ten moment wszystko. Saga "Bloodlines: Miasto Obłędu" została oficjalnie otwarta, tak więc zapraszamy do gry!


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości