1000 NE 135th St, Jackson Park Golf Course

#1
  Pole golfowe znajdujące się na kilku wzniesieniach i zarazem park zajmujące powierzchnię stu sześćdziesięciu akrów - całość jest jednakże podzielona na dwie, osobne części oddzielone pasmem drzew z oczywistych względów. Golfiści nie lubią, gdy ktoś przechadza się po po polu i przeszkadza w grze, a spacerowicze nie lubią, gdy ktoś uderza metalowym kijem w malutką i niesamowicie twardą piłeczkę. Parę razy w tygodniu jednakże cały ten teren zostaje otwarty i wszyscy mogą z niego korzystać na takich samych zasadach; pole golfowe staje się wtedy bardzo wielkim, bardzo pięknym i doskonale zadbanym parkiem.

Południowa część jest najgęściej zalesiona - drzewa rosną tam jedno obok drugiego i sosny, świerki, klony oraz dęby kryją w sobie bystre i zimne, acz dość płytkie wody strumienia Thorntona. Jest to także jedyne miejsce zamknięte i niedostępne dla ludzi; druciane siatki okalające cały las są pełne metalowych tabliczek w ostrym, żółtym kolorze informujących o zakazie wstępu, o terenie prywatnym oraz o ryzyku, jakie się wiąże z przekroczeniem granicy. Nie ma jednak żadnego wyjaśnienia, co to za ryzyko, bo zwierząt poza ptactwem, wiewiórkami i może jakimś samotnym lisem nie ma tu prawie wcale.

Mieszkańcy pobliskich osiedli, znajdujących się wzdłuż Dziesiątej oraz Jedenastej Alei także wzruszają ramionami, gdy się zapyta o powód dla którego istnieje te ogrodzenie. Wiadomo tylko tyle, że dolina - jar właściwie - przez którą przepływa strumień była w latach trzydziestych częścią pola golfowego. Przedstawiciele i władze Jackson Park Golf Course także nie wiedzą, czemu ten zadrzewiony teren jest tak niedostępny, a w klubowych aktach nie ma absolutnie żadnej wzmianki na ten temat.

Pole golfowe oferuje osiemnaście dołków do gry (rekord należy do Tigera Wooda i wynosi sześćdziesiąt pięć) będących standardowym terenem - są tutaj trawy wysokie i dzikie, niskie i równo przycięte, są przeszkody z piaskiem, wodne oczka, ogromna wręcz ilość drzew i krzewów, są żwirowe alejki po których można swobodnie spacerować, jest masa ławeczek, a także pełno bannerów reklamowych.
Odpowiedz

Wróć do „Jackson Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron