13036 Lake City Way NE, Stetner Auto Body

#1
  Warsztat to nic innego jak długa na kilkadziesiąt, szeroka na dziesięć i wysoka na pięć metrów hala produkcyjna, gdzie samochodami zajmują się pasjonaci czterech kółek oraz - co może jest nawet najważniejszą informacją - miłośnicy nie do końca legalnych wyścigów ulicami miasta. Ludzie ci poddają swoje maszyny tuningowi optycznemu i mechanicznemu, organizują zawody oraz konkursy, wspierają się i tworzą specyficzną, wąską, ale bardzo żywą i pełną emocji scenę w Seattle. Fakt, że warsztat znajduje się dosłownie przy Lake City, czyli drodze stanowej WA-522, mówi wystarczająco wiele.

Parę razy w miesiącu organizowane są wyścigi. Czasem częściej a czasem rzadziej, zależnie od tego, co policja ma na głowie i czy pogoda pozwala na zabawę oraz jak wielki jest ruch na drodze. Co innego wyścig czterech samochodów na pustej, prostej i równej drodze na długości jednej czwartej mili, a co innego wyścig z punktu A do punktu B, kiedy na drodze jest pełno innych uczestników ruchu. Miłośnicy tego sportu to nie szaleńcy, chociaż uwielbiają adrenalinę - nie chcą po prostu ryzykować zdrowia swojego i cudzego.

David i Nancy Stetner otworzyli ten biznes na początku lat siedemdziesiątych. Prosty i skromny, z pięcioma miejscami pracy i małym, ciasnym biurem - jak można się domyślić, ledwo wiązali koniec z końcem. Przestawili się więc ze zwyczajnych napraw na nieco węższą dziedzinę, ale za to znacznie bardziej opłacalną i już w połowie lat osiemdziesiątych stali się naprawdę wielkim graczem nie tylko w mieście, ale i w całym stanie. Lata dziewięćdziesiąte z kolei to rozbudowa warsztatu do tego, co jest obecnie, zatrudnienie kolejnych osób oraz organizowanie wyścigów pod własnym, niebiesko-fioletowo-różowym szyldem.

Plac dokoła warsztatu jest asfaltową, równą powierzchnią i służy także jako parking oraz wystawa dla sąsiedniego komisu z samochodami używanymi - znaleźć tam można praktycznie każdą markę, od klasycznego Forda i Dodge'a, poprzez eleganckiego Cadillaca aż po egzotyczne cuda z Europy i Azji. To właśnie na podstawie tych standardowych, starych już maszyn po przejściach Stetner Auto tworzy prawdziwe dzieła sztuki, które wyróżniają się pod każdym względem.

Sam warsztat to wyłożona kafelkami hala pełna drogiego i skomplikowanego sprzętu, niezbędnego podczas prac związanych nie tylko z naprawą, ale także i poprawieniem wyglądu oraz osiągów. Stanowiska są więc podzielone tematycznie: tutaj dokonuje się standardowych, zwyczajnych prac jak wymiana zderzaka, zbitej szyby czy naprawa sprzęgła oraz rozwalonego zawieszenia. Dalej odbywają się modyfikacje układu napędowego, silnika i podwozia, a jeszcze dalej, w odpowiednio zabezpieczonej części warsztatu, następuje zabawa karoserią, lakierem oraz winylowymi naklejkami oraz oświetleniem. Słowem - to taki sklep z zabawkami dla dużych chłopców.
Odpowiedz

Wróć do „Lake City”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron